درباره‌ی ما

این داستان چکیدا هست!

می‌گن نقطه‌ی اشتراک تمام اتفاقات جدید تو دنیا، همون جرقه‌ی اولیه هست که به ذهن یک یا شاید چندین نفر می‌رسه. تو چکیدا این حرف طرفدار زیادی داره؛ چون هر ایده‌ای، اختراعی و اکتشافی اول از همین جرقه‌ی ذهنی شروع شده و بعدها به آتشی تبدیل شده که از گرمای اون، هزاران، میلیون‌ها و چه‌بسا میلیارد‌ها نفر در سراسر جهان استفاده کردن. چکیدا هم دقیقا با یک جرقه شروع شد؛ جرقه‌ای که دنبال اینه تا به آتشی برای میلیون‌ها و شاید میلیاردها نفر در سراسر جهان تبدیل بشه؛ آتشی که این‌بار قصدش از برافروختگی، سوزاندن نیست؛ بلکه روشن‌کردن فکر و اندیشه‌ی انسان در اقصی نقاط جهانه!

اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ برای چکیدا همیشه ویژه خواهد بود؛ چون درست تو غروبِ یک روز دل‌انگیز بهاری در همین ماه بود که طلوع جدیدی در سپهر ذهن‌مون رخ داد. درست یک‌ماه بعد یا دقیق‌تر بگم، ۱۹خرداد ۱۳۹۸ تیمی شکل گرفت که به من، یعنی چکیدا معنا بخشید؛ تیمی که به بودن تک‌تکِ افرادش افتخار می‌کنم و به‌یقین می‌دونم که سنگ‌بنای تغییرات بسیاری رو در سال‌های آینده می‌ذاره. افرادِ این تیم، آدم‌های متفاوتی نیستن؛ اما تفاوت رو رقم می‌زنن، پولادتن نیستن؛ اما استقامت رو خوب بلدن، فراهوش نیستن؛ اما هوش بالایی دارن. اون‌ها یک مأموریت بیش‌تر ندارن؛ اینکه دنیا رو به‌جای بهتری برای زندگی‌کردن تبدیل کنن و تو این مسیر، نقش تویی که این متن رو می‌خونی، خیلی‌خیلی مهم‌تر از اونی هست که فکرش رو می‌کنی؛ چون تو به ما انگیزه‌ی ادامه‌ی این سفر رو می‌دی و لازمه‌ی هر سفر دور‌ و درازی، همین انگیزه هست.

ممکنه فکر کنی که این یه دنیای فانتزیه که هرگز روشنایی روز رو نمی‌بینه؛ اما به‌نظرم هرگز نگو هرگز. قبل‌‌تر از ما ناممکن‌های بی‌شماری بودن که به ممکن تبدیل شدن. کی فکرش رو می‌کرد که یک خیاط سیاه‌پوست تو سال ۱۹۵۵ به‌اسم رزا پارکس با یک اعتراض ساده در اتوبوس، زمینه‌ساز جنبش برابری نژادی در سرتاسر خاک آمریکا و جهان بشه. کاش می‌تونستم راجع‌به برنامه‌های هیجان‌انگیزی که برای آینده دارم، ساعت‌ها باهات حرف می‌زدم؛ اما حیف که خیلی از چیزا رو نمیشه گفت؛ ولی بین خودمون باشه، چکیدا قراره فراتر از چیزی که الان می‌بینی، باشه؛ چون دنیا تغییر کرده و دیگه کتاب‌ها تنها راه یادگیری و مطالعه‌کردن نیستن ؛) مرسی که هستی هم‌سفرِ دوست‌داشتنیِ چکیدا!

ارزش‌های سازمانی چکیدا «محصول خوب از جایی برمی‌خیزد که در آن روح خوبی جریان داشته باشد!»

این جمله‌ایه که اگه توی چکیدا کار کرده باشی، نه‌تنها بارها شنیدی، بلکه خودت هم بهش باور داری، چکیدا به‌عنوان کسب‌وکاری که دغدغه‌ی بالندگی و رشد جامعه رو داره، شدیدا به این جمله باور داره و به‌خاطر همین باور، ارزش‌های سازمانی چکیدا حول محور همین تک جمله شکل گرفته!

تشنگی بچه‌های چکیدا، دائما خودشون رو در مسیر یادگیری می‌بینن. هیچ‌کسی نمی‌تونه ادعا کنه چیزی رو بلده!
انعطاف هر آدمی اشتباه می‌کنه؛ بنابراین مقاومت دربرابر پذیرش اشتباه وجود نداره
پرسش‌گری روحیه‌ی پرسش‌گری باعث میشه تا یه تصمیم قبل از اجرایی‌شدن بارها به چالش کشیده بشه
اعضای چکیدا
کیان زرعکانی

موسس و مدیر ارشد محتوا

علیرضا آذربایجانی

موسس و مدیر ارشد فناوری

دپارتمان محتوا
مائده حوائی

ویراستار و ناظر محتوای متنی

محمدحسین محمدپور

گوینده و ادیتور صوت و ویدیو

معصومه طالبی

تولیدکننده‌ی محتوا و خلاصه‌گر

مبینا کریم زاده

تولیدکننده‌ی محتوا و خلاصه‌گر

مسعود ذاکری

تولیدکننده‌ی محتوا و خلاصه‌گر

شایسته عسگریان

تولیدکننده‌ی محتوا و خلاصه‌گر

ثمین صدرهاشمی

تولیدکننده‌ی محتوا و خلاصه‌گر

دپارتمان فناوری
فاطمه ترابی

توسعه‌دهنده فرانت‌اند

محمد طاهری

توسعه‌دهنده اپلیکیشن